2.DİCLE DAHİLİYE KONGRESİ

23-25 EYLÜL 2022

DİCLE ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ

Organizasyon Linki :
http://dicledahiliyekongresi.org/

2.DİCLE DAHİLİYE KONGRESİ

Sevgili Meslektaşlarımız,

İlk olarak 2021 yılında on-line olarak düzenlediğimiz 1.Dicle Dahiliye Günleri toplantımızı bu sene fiziki olarak 2.Dicle Dahiliye Kongresi adı altında ulusal bir kongre olarak yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi, ülkemizin  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde uzun yıllardır Akademik araştırma ve sağlık hizmeti vermenin yanı sıra ülkenin her köşesinde hizmet veren çok sayıda sağlık çalışanının eğitimini de sağlamıştır. Çok geniş bir aileye sahip iç hastalıkları ve yan dal uzmanlarının bilgi birikimini paylaşmak, meslektaşlarımızla daha iyi bilimsel etkileşimler sağlamak gayesiyle bu toplantıların yapılması şart olmuştur.

Bizler bu toplantılarımızla genç meslektaşlarımızın bilgi birikimlerini artırmak, iç hastalıkları alanındaki hızlı/başdöndürücü gelişmelerden meslesktaşlarımızı haberdar etmek ve böylece mezuniyet sonrası eğitime katkı sağlamak niyetindeyiz. Ülkemizin değerli, tecrübeli hekimlerini bölgede ağırlamak ve bilgi birikimlerinden faydalanmak bu toplantıların bir başka kazanımı olacaktır. Bu toplantı vesilesiyle alışık olduğumuz toplantı destinasyonlarının dışında bölgemizde toplantı yapmak kültürümüzü, tarihi ve doğal güzelliklerimizi de gösterme şansı yakalayacağımızı da düşünüyoruz.

Diyarbakır için en güzel mevsim olan Sonbaharın Eylül ayında bilimsel açıdan dolu geçecek 2.Dicle Dahiliye Kongresi için sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Orhan Ayyıldız                                                            Doç. Dr. Yaşar Yıldırım
Kongre Başkanı                                                                         Kongre Sekreteri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?